Müslüm Kebap - Çukurambar Ankara

Gezsek Yesek 14.03.2017 tarihinde Müslüm Kebap ziyaret etti.

Müslüm Ustayı Gop şubesinden tanıyoruz zaten. Birkaç sene evvel orada kendisiyle tanıştığımızda bu şubenin açılacağını hazırlıkların yapıldığını söylemişti. Aslında niyetim hemen ziyaret etmekti ama bugüne kısmetmiş.
Bu şube diğerine göre oldukça büyük ve oldukça şık. Pek benzemiyorlar yani. Gop şubesi daha otantik, burası daha klasik dekore edilmiş. Ama Müslüm Usta nerede oluyor derseniz çoğunlukla Gop şubesinde. Ee sonuçta orası ilk göz ağrısı diyebiliriz. Hafta içi akşamı olmasına rağmen mekanda saatler ilerledikçe bir tane bile boş masa kalmadı. Hatta bir de üst katı var,orası bile tamamen doluydu. Bu konuda tebrik ediyorum,çok nadir mekanlarda bu doluluk oranı. Buradan da anlıyoruz ki bu mekan iyi çalışıyor ve emeğinin karşılığını da alıyor.
Rezervasyon yaptırmadan gitmeyin derim. Yaptırmazsanız ayakta kalıp baya beklemek zorunda kalır veya gününe göre belki de hiç giremezsiniz.Özellikle hafta sonu durum böyle.
Garsonları da çok güleryüzlü ve ilgili , birçoğu bizimle çok ilgilendi ama asıl garsonumuz Ergün bey çok nazik davranarak bir dediğimizi iki etmedi. Sürekli masamızda bir isteğimiz var mı diye kontrol etti. Kendisine extra teşekkür ediyorum.
Mekan oldukça temiz. Yukarıda ufak bir mescid var. Vale hizmeti mevcut.Siparişimiz verdik masaya mezeler geldi.Dolma biber turşusu değişik bir alternatif. Ama çok acı söyleyim. Salatası 10 numara. Pişmiş soğan, turp, ve soğan salatası diğer ikramlar. İkram konusunda biraz daha gelişebilirler.Buradaki en lezzeti şeylerden biri lavaş. Lavaşlar şahane bir şekilde pişiyor ve sürekli yenileniyor. Yani daimi olarak sıcak yiyebiliyorsunuz.Müslüm Ustanın bence yemekte en iyi olduğu şey Adana Kebap. Gerçekten Ankara'da yiyebileceğiniz en iyi Adana Kebaplardan hatta bence ilk 3 e girer. Porsiyonlar oldukça büyük yani şöyle düşünebilirsiniz başka yerde 1 Adana buradaki 1,5 Adana kebaba eşdeğer. Ama lezzeti gerçekten olağanüstü. mutlaka denemelisiniz. Buradaki pek çok şeyin tadına bakmış bir insan olarak Adana'yı asla es geçmemenizi tavsiye ederim.Küşleme normalde çok sevdiğim bir et. Zaten koyundan çok küçük bir kısımından elde edildiği için pahalı da bir et. Ama böyle güzel bir eti bir de güzel pişirmek önemli. Küşleme tam bir lokum. Şahane pişmiş ağızda kayıp gidiyor o cinsten. İkinci favorim.Bu şahane kebapların yanına tabii ki yayık ayran gider. Çok da lezzetli.Yemeklerin ardından çayımızı bolca içtik çok güzeldi. Bir de üstüne Türk kahvesi ile kapanışı yaptık.Her şeyiyle çok memnun kaldığım Müslüm Usta'ya teşekkür bir borç biliriz. Fiyatlara gelirsek Adana Kebap 32,50 tl, Küşleme 55 tl, ayran 5 tl, cola 5 tl, su 2 tl. Fiyatlar biraz pahalı gelebilir ama porsiyonların büyük olduğunu asla unutmayın. Afiyet olsun.

Mekana Verdigim Not:

Mekana Bıraktıgım Kart:

 Sipariş Fiyat
 Adana Kebap 32,50 TL
 Küşleme 55 TL
 Yayık Ayran 5 TL
 Cola 5 TL
Müslüm Kebap
Adres : Çukurambar Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1436. Sok. 3/A 06510 Çankaya Ankara
Telefon : 0312 311 43 44
Web : www.muslumusta.com.tr
 


İsim;
Mail;  (Sitede Görünmeyecektir)
Yorumunuz;
İlk Yorumu Siz Yapın...