Bayram Usta Yaprak Kebap - Çukurambar Ankara

Gezsek Yesek 10.09.2016 tarihinde Bayram Usta Yaprak Kebap ziyaret etti.

Bayram Usta önceden de pek çok kez duyduğum aslında iyi bilinen bir yer. Adını güzel duyurmuş mekanın kalabalık olmasından da belli. Mekanı kalabalık görünce insan ister istemez diyor burada iyi bir şeyler mutlaka var. Çukurambar gibi bir yerde aslında ara sokakta olmasına rağmen bunun dezavantajını yaşamamış. Bunu da yemeklerin lezzetine, hizmetin iyiliğine bağlıyorum.
Mekanda kapıda mutlaka biri bekliyor. hoşgeldin ediyor ve sonunda güleryüzüyle uğurluyor. İşte bu baştan iyi bir not kazandırıyor. Misapirperverlik önemli şey. Evinize gelen misafiri ağırlar gibi geliyor bu olay bana.
Mekan öyle büyük değil. Çok fazla masada yok. Hava güzel olduğu için bahçe kısmında oturduk biz. Orası da gelişigüzel kapatılmış. Görüntü çok iyi değil bence. Daha derli toplu bir şey yapılabilir oraya. Gelenin gidenin arkası kesilmiyor. Sirkülasyon sürekli var. Masalar pek boş kalmıyor anlayacağınız.Hizmet gayet iyi ve hızlı. Garsonlar iyi.

Masalarda kendilerini tanıtan bir servis altlığı var. Slogan şu 'Biz kebap tanıtmıyoruz, kebap bizi tanıtıyor' Baya iddialılar yani.Siparişimizi verdiğimiz gibi masa donatılıyor hemen. Gerçekten iyi mezeler var bunların içinde. Özellikle o köz patlıcanlı yoğurtlu olan çok başarılı. Zeytinli salata biraz Hatay usülü , ama ustamız Muşlu. Ezme de yine güzel. Öyle saçma sapan sulu değil, tam kıvamında. Turşuyla pek yakınlaşmadım. Humus da fena değil. Lavaşları kesip getirmişler ama bence sıcak ve hafif yağlanmış lavaşlar olmalı.Salata gerçekten iyi. Güzel malzemeler, sulu bırakılmamış, yağı limonu yerinde ve yeteri kadar.İşte asıl mevzumuz Ana yemek. İsminde Yaprak Kebap yazan bir yerde Yaprak Kebabı söylememek ne kadar mantıklı olur ki biz tabi ki söyledik. Ve Adana Kebap.
Hayatımda yediğim en iyi Yaprak Kebaplardan. O kadar net söylüyorum. Et çok iyi pişmiş , ama kesinlikle kurumamış, içi hafif sulu, resmen lokum gibi dedikleri cinsten.Bayıldım. Yalnız hemen yemelisiniz çünkü soğuyunca olmuyor tadı gidiyor o lokumluk kaybolup et biraz sertleşiyor.
Adana Kebap da başarılı. Zırhtan yapıldığı belli. Baharatı vs yerinde. Porsiyon olarak da ikisi de normal. Yani 1 porsiyon ancak 1 kişiye yeter, çok büyük değil. Sunum başarılı. Etrafında pideler ve yeşillik ile servis ediliyor. Köz biber ve domates zaten bu tarz bir tabağın olmazsa olmazı.
Bu arada ayranda Yayık Ayran, gayet lezzetli.Bu yemeğin sonuna güzel bir tatlı iyi gider. Göze çarpan iki seçenek var. Havuç Dilimi Baklava ve Dondurmalı İrmik Tatlısı. İrmik daha hafif olacağı için tercihimiz bu sefer bu yönde oldu.
Dondurmayı irmiğin içine koymaları harika olmuş. Ağzınıza attığınızda o sıcakla soğuğun birleşimi mükemmel. Tatlı çok iyi. Ve bence gayet hafif.

Bayram Usta'da fiyatları merak ediyorsanız, Yaprak Kebap 25 tl, Adana Kebap 23 tl, Ayran 4,50 tl, İrmik Tatlısı 5 tl, su 1,50 tl. Benim fikrim fiyatlar uygun. Lezzet çok iyi çünkü. sadece porsiyonlar öyle büyük değil o kadar. Gidin, görün , deneyin. Tavsiye edilir. Afiyet olsun.

Mekana Verdigim Not:

Mekana Bıraktıgım Kart:

 Sipariş Fiyat
 Yaprak Kebap 25 TL
 Adana Kebap 23 TL
 Yayık Ayran 4,50 TL
 İrmik Tatlısı 5 TL
Bayram Usta Yaprak Kebap
Adres : Kızılırmak mah. 1450.sok. A.T.M. 1/A Çukurambar Çankaya Ankara
Telefon : 0312 285 21 23 / 0312 284 46 44
Web : http://bayramustayaprakkebap.com/
 


İsim;
Mail;  (Sitede Görünmeyecektir)
Yorumunuz;
İlk Yorumu Siz Yapın...