Uptown Speakeasy - Y. Ayrancı Ankara

Gezsek Yesek 23.04.2014 tarihinde Uptown Speakeasy ziyaret etti.

Ayrancıda Güvenlik caddesinin bitiminde Mesneviye dönerken hemen köşede kalan ,aslında uzaktan bakınca çok da dikkat çekmeyen bir mekan Speakeasy.Burası aslında bir pub. Arkadaşlarımla geleyim saatlerce sakince oturayım içkimi içeyim diyorsanız harika bir mekan. Biz öğle yemeği için gittiğimizde mekan neredeyse boştu. Muhtemelen geç saatlere doğru dolu oluyor diye tahmin ediyorum. Mekanın tarzı eski Amerikan Publarına benziyor. Speakeasy mekanlarının bir tarihçesi de var. ABD çapında alkollü içeceklerin satılması, üretilmesi ve taşınması yasak olduğu Prohibition dönemi (1920-1933) boyunca speakeasyler meşhur ve yaygın olmuşlar.İçki yasağına rağmen bu mekanlarda içki satıldığı için isim de sessiz konuş anlamına gelen Speakeasy olmuş. O günden bugüne bizde de böyle bir konseptle bu zamana kadar ulaşmış. Çok sevdiğim bir tanıdığım sayesinde öğrendim bu mekanı. Gittiğimizde 1 tane garson vardı. O da sağolsun iyi ilgilendi bizimle.

Açıkçası ilk girdiğimde çok da içim ısınmadı ve yemek konusunda hayal kırıklığına uğrayacağımı düşündüm.Bu yüzden de tercihimi burgerden yana kullandım. İlk tadına baktığım burger Mushroom burger. Öncelikle, gelen burgerlerin sunumları çok iyi. Üstü açık bir şekilde geldiği için içinde ne var ne yok görebiliyorsunuz. Tabi biraz büyük olduğu için kapatmak ve akabinde o burgeri yemek biraz zor. Görüntü tatmin etti ama tadı daha da mükemmeldi. Belki de yediğim en iyi burgerlerden diyebilirim. Köftesi çok lezzetli.Hem yağı yerinde hemde hafif. Baharatları tam kıvamında, ne az ne çok. Çok beğendim.İçindeki mantarlar güzel sotelenmiş ince kesildiği için de köftenin tadını hiç bastırmıyor,bilakis güzel bir tat katıyor.

Diğer burgerim ise klasik olanı da denemek istediğim için Cheeseburger.İçinde bolca Cheddar ve kaşar peyniri ama farklı olarak rendelenmiş bir şekilde geldi. Yine üstü açık ve malzemenin ne kadar bol olduğunu görebiliyoruz.Köfte aynı tabiki. Mantar sevmeyenler için Cheeseburger iyi bir tercih. Burgerler, yanında patates kızartması ketçap ve mayonezle servis ediliyor.

Gelelim Speakeasyde fiyatlara, bu tarz burger yapanlarda fiyatlar hemen hemen hep aynı. Yani biraz pahalı. Cheeseburger 17 tl, Mushroom Burger 18 tl, Gazoz 6 tl. Gazozoun da fiyatından anlayacağınız üzere diğer fiyatlar da çok uygun değil. Lezzetinden memnun kaldık. Giderseniz burger yiyebilirsiniz. Afiyet olsun.

Mekana Verdigim Not:

Mekana Bıraktıgım Kart:

 Sipariş Fiyat
 Cheeseburger 17 TL
 Mushroom Burger 18 TL
 Gazoz 6 TL
Uptown Speakeasy
Adres : Mesnevi Sokak 38/C Y. Ayrancı Ankara
Telefon : 0 312 440 79 09
Web :
 


İsim;
Mail;  (Sitede Görünmeyecektir)
Yorumunuz;
Çiğdem ;
daha önce buraya gelmişliğim var ama burger hiç denemedim mutlaka deneyeceğim :) bu arada sitenizde çok güzel olmuş
Yorum Sayfa No :
  • Marmaris Balıkçısı
  • Gaziantep
  • Şanlıurfa
  • Kişniş
  • Halil dayının yeri
  • Recep usta
  • Gürze
 
{Tüm Liste} {Tüm Liste}  
Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
İçerik ve yazılar izinsiz kopyalanamaz, alıntı olarak gösterilemez.

İletişim Bilgilerimiz;