Masabaşı Kebapçısı - Kızılay Ankara

Gezsek Yesek 20.04.2014 tarihinde Masabaşı Kebapçısı ziyaret etti.

Kızılay'da alışveriş sonrası misafirlerimiz kebap yemek istediklerini söyleyince, bol bol kebap yiyelim diye bildiğimiz yer olan Masabaşını tercih ettik. Daha öncesinde yeyip içtiğimiz için kebapların lezzetini biliyoruz. Yine bizi çok güzel karşıladı garson arkadaşlar. İçeri tabiki yine neredeyse doluydu.Oturduğumuz gibi yeni kızarmış içli köftelerden geldi masamıza,bizde hayır demedik. Gerçekten gayet lezzetli.

Siparişimizi verdikten sonra karpuz pidemiz ve salatamız geldi.

Sonrasında bir Masabaşı klasiği olan mezelerle masamızı donattılar.Mezelerde ne arasanız var diyebilirim. Yok yok neredeyse. Tabi okadar yemeğin içinde mezelere pek yer kalmıyor fakat yemeğiniz gelene kadar sizi baya bir tutuyor. Özellikle patlıcan salatası lezzetli baya.Mezelerden sonra tereyağında eritilmiş kaşarımız geldi, sıcak sıcak pek lezzetliydi.Ve ortaya söylediğimiz 4 kişilik karışık Kebap geldi.İnanılmaz büyük bir kebap oldu bilseydik 3 kişilik falan söylerdik. İnanılmaz doyurucu oldu. Masabaşı Special diye geçen kebabın içinde ne ararsanız var. Çöp şiş,ciğer şiş,fındık lahmacun,ufak kaşarlı pideler,kaburga,tavuk kanat,tavuk şiş,Adana Kebap, Patlıcan Kebap , Kuzu eti,tıka basa doyduk çok da lezzetliydi. Özellikle kaburgasını çok beğendim. Patlıcan Kebap içindeki köfteleri çok beğenmedim. Gerisi çok lezzetli. Yanında istediğimiz Yayık ayranımızda çok iyi.Yemek sonrası semaver çayımızı içtik. İlla kahvemizi de için dedikleri için bir de Osmanlı Dibek Kahvesi içtik. Gerçekten kahve çok lezzetiydi.

Masabaşında fiyatlara gelince, Masabaşı Special (4 kişilik) 112 tl , İçli köfte tanesi 3,50 tl, Yayık ayranı 4,50 tl, Cola 4,50 tl, su 1,50 tl.Çok çok ucuz değil tabi ama nefes alamayacağınız kadar doyuruyor sizi. Afiyet olsun.

Mekana Verdigim Not:

Mekana Bıraktıgım Kart:

 Sipariş Fiyat
 Masabaşı Special(4 kişilik) 112 TL
 İçli köfte 3,50 TL
 Yayık Ayran 4,50 TL
 Cola 4,50 TL
 Su 1,50 TL
Masabaşı Kebapçısı
Adres : Mithatpaşa cad. 62/A Kızılay Ankara
Telefon : 312 417 07 80 - 417 07 81
Web : www.masabasi.com.tr
 


İsim;
Mail;  (Sitede Görünmeyecektir)
Yorumunuz;
Gezsek Yesek ;
Kebaba doyulur :)
Yeşim Albayrak ;
Masa başı çok özel bir yer eskiden çok dolu oluyordu şimdi mekan genişletilmiş ve daha güzel olmuş. burayı sevmeyen ölsün.
Ali ;
o karışık kebab çok iyi,bizde çok beğendik sitenizden görmüştüm hiç tereddüt etmedik pişmanda olmadım tşk ederiz:)
Melis ;
Bunca senedir Ankaradayım buraya hiç gelmemiştim. Sitenizde gördükten sonra gittim ve aynen böyle karışık kebap yedim gerçekten çok lezzetli dediğiniz gibi çok doyurucu.bu yönlendirme için tşk ederim gezsekyesek :)
Yorum Sayfa No :
  • Marmaris Balıkçısı
  • Gaziantep
  • Şanlıurfa
  • Kişniş
  • Halil dayının yeri
  • Recep usta
  • Gürze
 
{Tüm Liste} {Tüm Liste}  
Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.
İçerik ve yazılar izinsiz kopyalanamaz, alıntı olarak gösterilemez.

İletişim Bilgilerimiz;